Ana sayfa

TerimWiki sitesinden
Atla: kullan, ara


TerimWiki Arama
 
TerimWiki'ye Hoş Geldiniz!
TerimWiki, imece yöntemiyle Türkçe, İngilize, Fransızca ve Almanca bir terim sözlüğü oluşturma projesidir.
Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim-Tercümanlık öğrencileri ve öğretim elemanları tarafından başlatılan TerimWiki, bilinen sözlüklerin ötesine geçerek çevirmenlerin aradıkları bilgileri bulabilecekleri güvenilir bir sözlük olacaktır. Amacımız, çevirmenler tarafından çevirmenler için hazırlanan TerimWiki'de yer alan terimlerin gerçekten anlaşılır olmasıdır. Bu nedenle, sözcüklerin anlamlarının yanısıra dilbilgisi özelliklerine ve kullanım örneklerine yer verilecektir.
TerimWiki adından da anlaşılacağı üzere bir vikidir, yani herkes bu sözlüğe bir madde ekleyebilir ya da mevcut bir maddeyi değiştirebilir. Ancak katkıda bulunmadan önce yardım sayfalarını okuyunuz ve TerimWiki'nin diğer vikilerden farklı ilkelere sahip olduğunu unutmayınız. Örneğin, maddeler yapılandırılmıştır ve madde ekleme ölçütleri farklıdır. Öncelikle sayfaların nasıl düzenleneceği, yeni maddelerin nasıl ekleneceği konularında bilgi edinerek öğrendiklerinizi önce Deneme tahtasında deneyiniz. Sorularınızı tartışma sayfasında dile getirirseniz size yardım edecek bir kullanıcı mutlaka çıkacaktır.

Genel bilgiler
  • Yeni madde oluştururken büyük ve küçük harf kullanımına dikkat ediniz.
  • TerimWiki'ye ansiklopedik bilgi eklemeyiniz.
  • Her maddede diğer maddelere en az bir bağlantı olmasını sağlayınız.
YapılacaklarGenel ilkeler


Katkıda bulunmak için
  • Katılımla ilgili bilgiler
  • Üye olunuz
  • Sözlüğün güvenilir olmasını sağlayınız
Dizinler

Alfabetik Listeler: a A ä Ä b B c C d D e E f F g G h H i I j J k K l L m M n N o O ö Ö p P r R s S ß t T u U ü Ü v V w W y Y z Z

Kişisel araçlar
Ad alanları
Türevler
Eylemler
Gezinti
Araçlar